Seleccionados para os VI Premios Enor de Arquitectura

Lonxa de Fisterra | III Premios Enor

Xa están dispoñibles os 76 candidatos aos VI Premios Enor de Arquitectura que se entregaran este mesmo ano. De entre as máis de 300 obras presentadas a esta edición dos Premios de Arquitectura Ascensores Enor, o xurado –composto por Eduardo Souto de Moura (presidente), Carlos Quintáns Eiras (secretario), Juan Domingo Santos (Gran Premio Enor 2011), Fredy Massad, Luis Martínez Santa-María e Juan Creus– escolleu aos que serán os futuros candidatos para este esta sexta edición.

 

Esta é a lista oficial das obras seleccionadas para os Premios Enor polo xurado:

Premios Enor seleccionados en Galicia

  1. Centro de formación e interpretación de valores culturales y etnográficos del Mandeo
    Curtis (A Coruña)
    Santiago Barge Ferreiros, Mª Belén Bouza, Olalla Barge Ferreiros

  2. Casas Reais – Reforma de una vivienda
    Santiago de Compostela (A Coruña)
    Isabel Concheiro Enisán, Raphael de Montard – Concheiro de Montard Arquitectos

  3. Concello de Lalín
    Lalín (Pontevedra)
    Emilio Tuñón, Luis M. Mansilla – Emilio Tuñón Arquitectos

  4. Fundación Rubido Romero
    Negreira (A Coruña)
    Elizabeth Abalo Díaz, Gonzalo Alonso Núñez – Abalo Alonso Arquitectos

  5. Reurbanización San Clemente
    Santiago de Compostela (A Coruña)
    Elizabeth Abalo Díaz, Gonzalo Alonso Núñez – Abalo Alonso Arquitectos

  6. Escuela infantil
    Ourense
    Elizabeth Abalo Díaz, Gonzalo Alonso Núñez – Abalo Alonso Arquitectos

  7. CITEXVI, Cidade Tecnolóxica de Vigo
    Vigo (Pontevedra)
    Alfonso Penela Fernández

  8. Proyecto de recuperación ambiental y puesta en valor del entorno de la fortaleza y playa fluvial de Goían
    Tomiño (Pontevedra)
    Pablo Gallego Picard – Estudio Pablogpicard

  9. Rehabilitación de viviendas
    Vigo (Pontevedra)
    Perfecto Cendón Dominguez, F. Javier Vázquez Fernández – Cendón-Vazquez Arquitectos.

  10. Rehabilitación de vivienda unifamiliar entre medianeras
    Muros (A Coruña)
    Carlos Rodriguez Novelle, Susana Dosil Núñez, Carmen M. Arroyo Rodriguez

  11. Reintegración urbana do patrimonio cultural de A Chainza
    Sta. Maria do Obre – Noia (A Coruña)
    Alfonso Salgado Suárez, Francisco Liñares Túñez – Salgado e Liñares Arquitectos

  12. Reurbanización de Rua Raxoi Fase 1
    Santiago de Compostela (A Coruña)
    Alfonso Salgado Suárez, Francisco Liñares Túñez – Salgado e Liñares Arquitectos

  13. Vivienda unifamiliar
    Xuanzo – Abegondo (A Coruña)
    Jorge Álvarez Rúa, José C. Álvarez Rodríguez, Laura Arias Pardo – Terceroderecha Arquitectos

  14. Reforma y ampliación Campo de Futbol de Esteiro
    Muros (A Coruña)
    Jose Luis Gil Pita, Cristina Nieto Peñamaría

  15. Rehabilitación y ampliación de casa en Quintelas
    Forcarei (Pontevedra)
    Jose Luis Gil Pita, Cristina Nieto Peñamaría

  16. 9 viviendas de VPP y local
    Mugardos (A Coruña)
    Jorge Salgado Cortizas

  17. Ampliación Gatocan (sociedad protectora de animales)
    Coirós (A Coruña)
    Fernando Martínez López, Miguel Carballido Pensado, Inés García Dintén, Susana Vázquez Rodríguez – Soma (Arquitectura Imasd)

  18. Estación marítima de Vilanova de Arousa
    Vilanova de Arousa (Pontevedra)
    Angel Cid Carballo, Silvia Diz – 2C Arquitectos

  19. Construcción de nueva bóveda en iglesia de San Salvador de Taragoña
    Rianxo (A Coruña)
    Antonio Pernas Varela

  20. Centro de salud
    As Somozas (A Coruña)
    Enrique Rodríguez García

  21. Espacio sociocultural autoconstruido
    Xermade (Lugo)
    Luz Paz Agras

  22. Vivienda en Tebra
    Tomiño (Pontevedra)
    Guadalupe Piñera Manso, Jesus Irisarri Castro – Irisarri-Piñera SLP

Premios Enor resto de España

  1. Oficinas Consejo Consultivo de Castilla y León
    Zamora
    Alberto Campo Baeza, Pablo Fernández Lorenzo, Pablo Redondo Díez, Alfonso González Gaisán, Fco. Blanco Velasco – Estudio Campobaeza

  2. Reforma y ampliación de la facultad de biología celular y genética de la Universidad de Alcalá – UAH
    Alcalá de Henares (Madrid)
    Hector Fernández Elorza

  3. Centro de conservación y restauración de la Filmoteca Española
    Pozuelo de Alarcón (Madrid)
    Víctor López Cotelo

  4. Centro Cultural Daoiz y Velardo
    Madrid
    Rafael de La-Hoz

  5. HOUSE1.130
    Fuentelarreina (Madrid)
    María Hurtado De Mendoza, César Jiménez De Tejada, José Mª Hurtado De Mendoza, Álvaro Ruiz – Estudio Entresitio

  6. Viviendas sociales
    Vallecas (Madrid)
    Guillermo Vázquez Consuegra

  7. Centro de servicios sociales
    Móstoles (Madrid)
    Ignacio Borrego, Néstor Montenegro, Lina Toro – Dosmasunoarquitectos

  8. Biblioteca pública
    Ceuta
    Ángela García de Paredes, Ignacio G. Pedrosa – Paredes Pedrosa Arquitectos

  9. Can Ribas – Transformación de espacios urbanos
    La Soletat (Palma de Mallorca)
    Jaime J. Ferrer Forés

  10. Viaje al interior de un huerto
    Nigüelas (Granada)
    Juan Antonio Garcia Serrano, Paloma Baquero Masats – Serrano + Baquero

  11. Escuela infantil con comedor
    Valdespartera (Zaragoza)
    Jaime Magén Pardo, Francisco J. Magén Pardo – Magén Arquitectos SLP

  12. Casa del acantilado
    Calpe (Alicante)
    Francisco Silvestre Navarro – Fran Silvestre Arquitectos

  13. Ampliación de Hípica La Llena
    La Llacuna (Barcelona)
    Vicente Sarrablo, Jaume Colom – Sarrablo y Colom

  14. Plug-in building edificio terciario en 22@
    Barcelona
    Josep Mías i Gifré – Mías Arquitectes

  15. Edificio 111
    Terrasa (Barcelona)
    Ricardo Flores, Eva Prats – Flores & Prats

  16. Espacio andaluz de creación contemporánea
    Córdoba
    Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano – Nieto Sobejano Arquitectos SLP

  17. Reforma y rehabilitación grandes naves de las Reales Atarazanas de Barcelona
    Barcelona
    Roberto Terradas Muntañola, Esteban Terradas Muntañola – Terradas Arquitectos

  18. Casas patio
    Celrà (Girona)
    Elisabet Capdeferro Pla, Ramón Bosch i Pagés – Bosch Capdeferro Arquitectures

  19. 57 viviendas universitarias en el campus de la ETSAV
    Sant Cugat del Vallés (Barcelona)
    Xavier Ros Majó, David Lorente Ibáñez, Josep Ricart Ulldemolins, Roger Tudó Galí – H Arquitectes // Claudi Aguiló Arán, Albert Domingo Ollé – DataAE

  20. Casa 712
    Gualba (Barcelona)
    Xavier Ros Majó, David Lorente Ibáñez, Josep Ricart Ulldemolins, Roger Tudó Galí – H arquitectes

  21. Espacio transmisor del túmulo/dolmen megalítico de Seró
    Artesa de Segre (Lleida)
    Toni Gironès Saderra – Estudi d’arquitectura Toni Gironès

  22. Puesta en valor de los restos arqueológicos del yacimiento romano de Lesso
    Guissona (Lleida)
    Toni Gironès Saderra – Estudi d’arquitectura Toni Gironès

  23. Passanelles, un espai temporal
    Cadaqués (Girona)
    Toni Gironès Saderra – Estudi d’arquitectura Toni Gironès

  24. Viviendas sociales en Sa Pobla
    Sa Pobla (Mallorca)
    José Ripoll Vaquer, Juan Miguel Tizón Garau – Ripolltizon

  25. Instituto de Educacion Secundaria
    Begues (Barcelona)
    Monica Rivera, Emiliano Lopez

  26. IES Rafal
    Rafal (Alicante)
    Francisco Leiva Ivorra – Grupo Aranea

  27. Casa Lude
    Cehegín (Murcia)
    Francisco Leiva Ivorra, Martín López – Grupo Aranea

  28. Casa Anoro
    Sant Esteve de Palautordera (Barcelona)
    Eugeni Bach Triadó, Anna Bach – A&EB

  29. Edificio perimetral y adecuación del entorno del Templo de Diana
    Mérida (Badajoz)
    José María Sánchez García

  30. Edificio de viviendas para realojos en el casco histórico de Pamplona
    Pamplona (Navarra)
    Carlos Pereda Iglesias, Oscar Pérez Silanes – Pereda Pérez Arquitectos

  31. CEIP Cervantes
    Ejea de los Caballeros (Zaragoza)
    Santiago Carroquino Larraz, Cruz Díez

  32. Escuela de hostelería en antiguo matadero
    Medina Sidonia (Cádiz)
    María González García, Juanjo López De La Cruz – Sol 89

  33. Ermita de San Juan Bautista
    El Hierro (Tenerife)
    Alejandro Beautell García

  34. Entorno del Mercado del Born
    Barcelona
    Toni Riba i Galí, Pere Buil i Castells – Vora (Arquitectura en procés)

  35. Casa Gallarda
    Níjar (Almería)
    José Francisco García Sánchez

  36. Pavilhão Kairos
    Alcantara (Lisboa)
    Joao Pedro Quintela Lopes, Tim Simon

  37. Ampliação de cemiterio
    Vila Do Conde (Portugal)
    Raulino Silva

  38. Lagar Oliveira da Serra
    Ferreira do Alentejo (Portugal)
    Ricardo Bak Gordon – Bak Gordon Arquitectos, Lda

  39. Museu de Arte
    Vila Nova de Foz Côa (Portugal)
    Cristina Chicau, Camilo Rebelo, Tiago Pimentel – Camilo Rebelo Arquitectura Unipessoal

  40. Escola EB1/J1 do padrão da legua
    Matosinhos (Portugal)
    Nuno Brandão Costa

  41. Recuperação de núcleo rural
    Vidago (Portugal)
    Nuno Graça Moura

  42. Remodelação geral do edifício sede do Banco de Portugal
    Lisboa, Portugal
    Gonçalo Sousa Byrne, João Pedro Falcão de Campos – Falcão de Campos Arquitecto, Lda

  43. Casa com três pátios
    Benavente (Portugal)
    Miguel Marcelino

  44. Habitação unifamiliar rua Daniel das Pupilas
    Ovar (Portugal)
    Paula Santos

  45. Centro escolar da Gafanha da Boa Hora
    Vagos (Portugal)
    Antonio Portugal, Manuel Maria Reis

  46. Casa na rua do Arco
    Maia (Portugal)
    João Álvaro Rocha

  47. House in Lisbon
    Lisboa (Portugal)
    José Mateus, Nuno Mateus – Arx Portugal Arquitectos, Lda

  48. House in Juso
    Cascais (Portugal)
    José Mateus, Nuno Mateus – Arx Portugal Arquitectos, Lda

  49. Casa da Escrita – Projecto de reabilitação da Casa do Arco
    Coimbra (Portugal)
    João Mendes Ribeiro

  50. Escola básica e secundária Sever de Vouga
    Aveiro (Portugal)
    Pedro Domingos

  51. Data Center Portugal Telecom
    Covilha (Portugal)
    João Luís Carrilho da Graça

  52. Teatro Thalia
    Lisboa (Portugal)
    Gonçalo Byrne, Patrícia Barbas, Diogo Lopes

  53. Liceu Francês Internacional do Porto – Novo edifício da primária
    Porto (Portugal)
    Nuno Valentim, Federico Eça

  54. Escola secundária Tomaz Pelayo (Remodelação e ampliação)
    Santo Tirso (Portugal)
    José Gigante, João Gomes, José Almeida, Adré Gigante, Carlos Azevedo, João Castanheira

 

Premios Enor | Seleccionados — Premios de Arquitectura Ascensores Enor

Related posts

Top